1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Пятница Мар 22

ЗВІТ голови постійної комісії Миколаївської районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та природних ресурсів

PDF Печать E-mail

Автор: Admin

Звіт

голови постійної комісії Миколаївської районної ради з питань аграрної політики,

земельних відносин та природних ресурсів

 

Шановні депутати та присутні на сесії!

 

Згідно плану роботи Миколаївської районної ради шостого скликання на 2015 рік, затвердженого рішенням районної ради від 26 грудня 2014 року № 29, у відповідності до частини 14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» представляю звіт голови постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та природних ресурсів (далі - постійна комісія).

Постійна комісія у своїй діяльності керується статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Миколаївської районної ради, затвердженого рішенням районної ради від  03 грудня 2010 року № 1 (зі змінами), Положенням про постійні комісії Миколаївської районної ради, затвердженим рішенням районної ради від 03 грудня 2010 року № 2 (зі змінами).

Робота постійної комісії проводилася в межах повноважень, наданих чинним законодавством.

На сьогоднішній день склад комісії становить 5 членів комісії.

На сьогодні головою постійної комісії є Чарушников Андрій Володимирович.

Протягом звітного періоду основна увага депутатів була спрямована на встановлення атмосфери взаємодії всіх членів комісії щодо вирішення актуальних питань життєдіяльності району без акцентування на політичній приналежності.

Питання вдосконалення земельних відносин було і залишається актуальним у нашому районі. Це необхідність завершення роботи по проведенню нормативної грошової оцінки земель, завершення робіт з інвентаризації земель населених пунктів, тощо. Ця робота потребує певних коштів, яких, на жаль, на сьогоднішній день бракує в державному та місцевих бюджетах.

Робота комісії будується на основі законності, гласності, рівноправності, вільного колективного обговорення і вирішення питань.

 

 Безперечно, часові рамки доповіді не дають можливості сказати  про все, тому зупинюсь лише на основних аспектах роботи та питаннях, які розглядались комісією у звітному періоді.

Постійною комісією районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та природних ресурсів  ведеться активна робота щодо вирішення питань агропромислового комплексу та питань, що виникають у сфері земельних відносин та відносин у сфері користування надрами.

Депутати постійної комісії тісно співпрацюють з  органами  виконавчої  влади  та  органами  місцевого  самоврядування,  щоб  спільними  зусиллями    допомагати територіальним громадам на місцях. Так, і членами нашої постійної комісії зроблено чимало добрих справ.

Практикується така форма роботи, як проведення спільних засідань постійних комісій.

Протягом 2014 року постійною комісією районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та природних ресурсів |какая|проведено 12 засідань, на яких розглянуто 115 питання, з яких: 4 планових, 10 позапланових та 101 сесійне питань.

На сьогоднішній день на контролі постійної комісії знаходиться 8 рішень районної ради, з них:

1) 1 профільне рішення районної ради від 18 квітня 2008 року № 13 «Про раціональне використання корисних копалин місцевого значення в Миколаївському районі»; 2 загальних рішення районної ради – від  23 липня 2010 року № 10 «Про делегування  повноважень Миколаївської районної ради Миколаївській районній державній адміністрації», від 11 жовтня 2013 року № 17 «Про затвердження складу робочої групи з визначення кандидатур на присвоєння звання «Людина року Миколаївщини» та «Лауреат конкурсу «Людина року Миколаївщини»;

2) 5профільних районних Програм:

- Програма охорони та підвищення родючості ґрунтів на 2007-2015 роки;

- районна Програма «Зерно Миколаївщини» на 2007-2015 роки;

- районна Цільова програма «Ліси Миколаївщини» на 2010-2015 роки;

- Програма розвитку земельних відносин у Миколаївському районі Миколаївській області на 2011-2015 роки;

- Програма стабілізації та розвитку тваринництва у господарствах Миколаївського району всіх форм власності на 2011-2015 роки.

 

Протягом 2014 року було знято з контролю рішення районної ради від 27 грудня 2013 року № 3 «Про внесення змін до деяких рішень районної ради щодо продовження терміну дії районних Програм», яке знаходилось на контролі постійної комісії (рішення  районної ради від 26 грудня 2014 року № 30).

Використання родовищ корисних копалин

Станом на 01 січня 2015 року в Миколаївському районі існують такі родовища корисних копалин:

п/п

Сільська (селищна) рада, родовище корисних копалин

Назва підприємства (суб’єкта господарювання)

 
 

1

2

3

 

1.

Ольшанська селищна рада

Григорівське,на західній і південно-західній околицях

с. Терновате

ПАТ «ЮГцемент»

 

 

2.

Криничанська сільська рада

Новогригорівське,в 0,5 км на південний схід від

с. Новогригорівка, на  правому схилі балки Шпакова

ПАТ «ЮГцемент»

 

 

3.

Криничанська сільська рада

Новогригорівське,   на західній околиці с. Новогригорівка

ДП «Санта-Петрівка»

 

 

4.

Ольшанська селищна рада

Терноватське,на околиці с. Терновате

Державний фонд

 

5.

Нечаянська сільська рада

Іванівське-3,в 0,35 км на захід від с. Іванівка

Державний фонд

 

6.

Кривобалківська сільська рада

Миколаївське,в 0,8 км на південний схід від с. Половинки

Державний фонд

 

7.

Петрівська сільська рада

Петрівське, на західній околиці с. Петрівка

ДП «Санта-Петрівка»

 

8.

Петрівська сільська рада

Петрівське-1, на південно-західній околиці с. Петрівка

ДП «Санта-Петрівка»

 

9.

Кир’яківська сільська рада

Сливинське,  на північній околиці с. Сливине

ВАТ «Вавілон»

 

10.

Веснянськасільська рада

Веснянівське,в  2,5 км на південь  від с. Весняне

Державний фонд

 

11.

Шостаківськасільська рада

Григорівське,в породах розкриву родовища цементної сировини

ПАТ «ЮГцемент»

 

12.

Нечаянськасільська рада

Нечаянське,в 4-х км на схід від с. Нечаяне

Державний фонд

 

13.

Веснянськасільська рада

Веснянівське,в  2-х км на захід від смт. Велика Корениха

ТОВ «Золота нива»

 

14.

Кир’яківська сільська рада Кам’янобалківське, в 0,5 км на північний  захід  від с. Кам’яна Балка

ПП «Кряж»

 

15.

Кривобалківська сільська рада

Миколаївське,в  породах розкриву    родовища    керамзитової сировини

Державний фонд

 

16.

Трихатська сільська рада

Трихатське,в 1,0 км на південь від с. Трихати

Державний фонд, землі Міноборони

 

 

 

З метою здійснення контролю за використанням корисних копалин місцевого значення та недопущення фактів несанкціонованої розробки кар’єрів постійною комісією  розглядалось питання щодо дотримання вимог чинного законодавства під час використання надр на території Миколаївського району, а саме:

- 25 березня 2014 року на засіданні постійної комісії проаналізовано інформацію надану селищною, сільськими радами щодо фактів несанкціонованого використання корисних копалин та розглянуто питання «Про раціональне використання корисних копалин на території Миколаївського району Миколаївської області». За результатами розгляду зазначеного питання селищній, сільським радам надані відповідні рекомендації;

- 01 липня 2014 року на засіданні постійної комісії розглянуто питання «Про хід виконання рішення районної ради від 18 квітня 2008 року № 13 «Про раціональне використання корисних копалин місцевого значення в Миколаївському районі».

Про проведену роботу селищна, сільські ради постійно надають інформацію до районної ради.

Враховуючи прийняті рекомендації постійної комісії та те, що на її контролі знаходиться рішення районної ради від 18 квітня  2008 року № 13 «Про раціональне використання корисних копалин місцевого значення на території Миколаївського району», питання використання корисних копалин місцевого значенняпостійно контролюється комісією.

З метою налагодження ефективного контролю за розробкою (використанням) надр, вивчення питань щодо участі суб'єктів господарювання у соціальному та економічному розвитку місцевих територіальних громад, відповідно до чинного законодавства та в межах повноважень, розпорядженням голови Миколаївської райдержадміністрації від 20 липня 2012 року № 423-р створена робоча група з упорядкування діяльності у сфері використання корисних копалин на території району (далі – робоча група). До складу даної групи входить голова постійної комісії Чарушников А.В.

13 серпня 2014 року відбулось виїзне засідання робочої групи з оглядом Петрівського родовища цегельної сировини, Веснянського родовища піску, Іванівського родовища піску, Нечаянського родовища цегельної сировини.

У складі комісії були представники від управління Держземагентства у Миколаївському районі, Миколаївського сектору Головного управління ДСНС України в Миколаївській області, сектору по боротьбі з економічною злочинністю Миколаївського РВ УМВС України в Миколаївській області, Миколаївського відділення Очаківської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області, Новоодеського міжрайонного управління Держсанепідем служби у Миколаївській області, структурних підрозділів райдержадміністрації, голови, землевпорядники сільських рад та уповноважені особи надрокористувачів.

На  даний  час   питання   щодо   запобігання   несанкціонованого видобутку       корисних       копалин       та      виявлення       правопорушень природоохоронного  законодавства у сфері  видобутку корисних копалин знаходиться на особистому контролі керівництва Миколаївського РВ.

 

За 2014 рік до бюджетів селищної та сільських рад надійшло податку за користування надрами місцевого значення – 175646 грн. (Петрівська та Кир’яківська сільські ради).

 

Регулювання земельних відносин

З метою створення умов для реалізації органами державної влади та органами місцевого самоврядування конституційних прав власності на землю, диференціації земельних платежів, розвитку матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування та забезпечення раціонального використання та охорони земель, постійною комісією приділялась значна увага питанню затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Миколаївського району. Під  час розгляду  даних заяв на  засідання постійної комісії запрошуються  заявники, що дає   можливість ретельно вивчити питання та внести їх на затвердження сесії районної ради.

За результатами розгляду надавались відповідні рекомендації райдержадміністрації, юридичним та фізичним особам, які подавали їх на розгляд районної ради.

Так, за звітний період було розглянуто технічної документації з нормативної грошової оцінки землі (ТОВ «ЛНК» - в межах території Веснянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області,  Будикіну В.В. - в межах території Ковалівської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області) загальною площею - 0,3800 га та на суму -  106450,00 грн.

 

За 2014 рік фактично отримано:

1) орендної плати за землю:

- від юридичних осіб – 3859169 грн.;

- від фізичних осіб – 369135 грн.;

2) податку на землю:

- від юридичних осіб – 440947 грн.;

- від фізичних осіб – 522020 грн.

 

 Також приділялась увага питанню виконання профільних земельних районних програм.

Так, у звітному періоді було розглянуто хід виконання наступних програм:

- районної Цільової програми «Ліси Миколаївщини на 2010-2015 роки» (24 грудня 2014 року);

- Програми розвитку земельних відносин у Миколаївському районі Миколаївській області на 2011-2014 роки (24 грудня 2014 року);

- районної Програми «Зерно Миколаївщини» на 2007-2015 роки (24 грудня 2014 року).

 

Окрім вищевказаних питань, були розглянуті інші питання, а також листи деяких органів виконавчої влади та інформації прокуратури району, зокрема:

- інформація прокуратури Миколаївського району від 22 січня 2014 року № (15-21)-223 вих14 про стан прокурорського нагляду у сфері земельних відносин на території району у 2013 році (30 січня 2014 року);

- Про стан проведення весняно-польових робіт у 2014 році (25 березня 2014 року);

- звіт голови постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та природних ресурсів (25 березня 2014 року);

- реалізація заходів, передбачених Програмою охорони  та підвищення родючості ґрунтів на 2007-2015 роки (01 липня 2014 року);

- стан розвитку тваринництва на території Миколаївського району (01 липня 2014 року);

- підсумки збирання врожаю у 2014 році (21 жовтня 2014 року);

- інформація прокуратури Миколаївського району від 14 жовтня 2014 року № (15-21) 3888 вих14 про результати проведеної перевірки додержання земельного законодавства під час надання та забудови земель водного фонду і рекреаційного призначення, здійснення державного контролю у цій сфері (21 жовтня 2014 року);

- тощо.

За результатами розгляду були прийняті рішення на надані відповідні рекомендації райдержадміністрації, селищній та сільським радам, юридичним та фізичним особам.

Постійною комісією була проведена робота по розгляду рекомендацій постійних комісій Миколаївської обласної ради.

 

Окрім цього, необхідно відмітите наступне.

Так в Миколаївському районі нараховується 12,9 тис. га зрошувальних земель, з них:

- в комунальній власності (Яснополянська сільська рада) – 810 га;

- на балансі державних сільськогосподарських підприємств – 3493 га (Миколаївський національниц аграрний університет – 428 га,                                    ДП «Племрепродуктор Степове» - 3065 га);

- на балансі приватних і колективних господарств – 677 га;

- без господаря – 7941,4 га.

Протягом 2014 року було здійснено поливів:

Фізплоща,

га

Гаполивів

З них:

Об’єм

поданої води,

тис. м3

Поверхневий

Краплинний

Дощування

площа, га

Гаполивів

площа, га

Гаполивів

площа, га

Гаполивів

1850

14444

3

95

1257

13466

590

883

3540,399

 

Окрім цього, Миколаївський національний аграрний університет відновив зрошувальну площу на 277 га за рахунок інвестиційних коштів в розмірі 7078,159 тис. грн.. (ремонт зрошувальної системи: діаметром 355 мм довжиною 2176 м, діаметром 400 мм довжиною 2400 м; придбано 2 дощувальні машини «StandartPivotZimmatic» - довжиною 625 м та 655 м, продуктивністю 356м3/год та 335 м3/год.

До того ж, за кошти сільгоспвиробників розширено 275 га площі під краплинне зрошення (ТОВ «Ковалівка», ТОВ «С-Росток», ТОВ «Деметра Агро Миколаїв», ФГ «Кім Д.Є.», ФГ «Вороніна Н.І.»).

 

Підсумовуючи викладене, хотілось би зазначити таке.

Я впевнений, що завершення проведення аграрної реформи приведе до функціонування прозорого механізму обігу земель, зокрема і сільськогосподарського призначення, працюватиме на підвищення інвестиційної привабливості агровиробництва, розвитку іпотечного кредитування, створення дієздатних ринків аграрної продукції та системи підтримки сільгоспвиробництва європейського рівня і насамперед сприятиме надходженням коштів до відповідних бюджетів, які в свою чергу, будуть направлені на вирішення найгостріших проблем територіальних громад.

Але  хочу  сказати наступне:  мене  як  голову постійної  комісії  турбує  те, що не всі   наші  колеги   виявляють бажання  брати участь у роботі комісії та сесії. Хотілося  б,  щоб  деякі  депутати  районної  ради відповідальніше  ставились до  своїх  обов’язків, тим паче, що частина 2 статті 56 Регламенту Миколаївської районної ради вказує на основний наш обов’язок: «Депутат зобов’язаний брати участь у роботі сесії ради, засідань постійної комісії та інших комісій ради, до складу яких його обрано».

Забезпечення ефективної роботи депутатського корпусу по вирішенню важливих питань розвитку району – наша основна задача. Вона вирішуватиметься лише та тільки за умови повної довіри між постійними комісіями районної ради, налагодження плідної співпраці із управліннями, відділами та керівництвом   райдержадміністрації,  комунальними закладами, місцевими радами.

На думку нашої постійної комісії проведена робота була активною, насиченою, цікавою та зроблено значний внесок у розвиток нашого району.

 Також, хочу висловити подяку членам постійної комісії з питаньаграрної політики, земельних відносин та природних ресурсів за активну участь у роботі комісії.

           Дякую за увагу!

 

Голова постійної комісії районної ради

з питань аграрної політики, земельних

відносин та природних ресурсів                                                                А.В.Чарушников