1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Пятница Мар 22

ЗВІТ голови постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та екології

PDF Печать E-mail

Автор: Admin

Звіт

голови постійної комісії районної ради з питань

охорони здоров’я, соціального захисту та екології

 

 

Шановні депутати та запрошені!

 

Постійна комісія районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та екології  (далі – постійна комісія) працює відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи районної ради, Положення про постійні комісії районної ради.

Питання охорони здоров’я населення перебувають у центрі уваги суспільства, влади і, звичайно ж, депутатів – членів нашої комісії. Збереження здоров’я нації – надзвичайно важлива проблема, вирішення якої значною мірою залежить від достатнього фінансування галузі. На часі - запровадження страхової медицини. Сьогодні необхідно забезпечити громадян невідкладною медичною допомогою, лікування пільгових категорій населення: інвалідів, чорнобильців, афганців.

Постійна комісія працює згідно затвердженого плану. Аналізуючи питання, що розглядалися та аналізувалися нашою комісією довожу до вашого відома, що план роботи  комісії у 2014 році виконано в повному обсязі.

За звітний період, протягом 2014 року проведено 13 засідань комісії, на яких було розглянуто понад  200 питань, в тому числі і сесійні. Всі листи та звернення, які надходили на адресу постійної комісії розглядалися на її засіданнях, та приймались відповідні рішення.

Крім того, для вивчення та вирішення питань, які належать до компетенції декількох постійних комісій, проводилися спільні засідання. Розглянуті питання спрямовані на посилення ефективності роботи усіх ланок у сфері охорони здоров’я та соціального захисту населення.

 

В центрі уваги комісії перебувають питання виконання цільових програм, проблеми охорони здоров’я населення, соціального захисту населення, кадрового забезпечення лікарями,   стан медичного обслуговування сільського населення, зміцнення матеріальної бази медичних закладів тощо.

За результатами розгляду про стан виконання районних програм було внесено пропозиції на сесію районної ради та знято з контролю 2 програми, термін дії яких завершився. Відповідно до плану роботи заслухано інформації про хід виконання  11 програм.

На контролі постійної комісії знаходиться 15рішень районної ради, з них  11 довгострокових районних програм, а саме:

- районна Програма охорони довкілля та раціонального природокористування на 2005-2014 роки;

- районна Цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки;

- районна Програма «Безбар’єрна  Миколаївщина»;

- Програма «Репродуктивне здоров’я населення Миколаївського району на період до 2015 року»;

- районна Цільова програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2014 роки; 

- Програма імунопрофілактики та захисту населення Миколаївського району від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки;

- районна Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року;

- районна Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота»  на період до 2015 року;

-  Програма реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у Миколаївському районі на 2011-2015 роки;

- Програма подолання та запобігання бідності у Миколаївському районі на період до 2015 року;

- районна Програма «Медичні кадри Миколаївського району» на 2013-2017 роки.

Загальним недоліком виконання вищезазначених програм є недостатнє фінансування запланованих заходів, яке здійснюється за рахунок асигнувань, передбачених у місцевих бюджетах та централізованого постачання з державного бюджету.

Безперечно, часові рамки доповіді не дають можливості сказати про все, тому спробую зупинитись на окремих питаннях, якими займалась постійна комісія районної ради впродовж звітного періоду.

 

Реформування закладів охорони здоров’я Миколаївського району

Питання пов’язані з розвитком та становленням медико-санітарної допомоги, покращення її доступності та зростання якості надання медичного обслуговування, із збереженням кадрового потенціалу медичного персоналу,  знаходяться під посиленою увагою районної ради, постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та екології.

Медична допомога в районі надається Центральною районною лікарнею та центром первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого входять 13 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 23 ФАПи.  Наявна мережа лікувально-профілактичних закладів, їх потужність, кадровий потенціал, діагностична база дає можливість забезпечити населення первинною та вторинною медичною допомогою у повному обсязі.

 

Медичні кадри

З метою заохочення медичних працівників до роботи в районі в червні 2013 року прийнята районна Програма «Медичні кадри Миколаївського району» на 2013-2017 роки.

За інформацією комунального закладу «Миколаївський районний центр первинної  медико-санітарної допомоги» за період 2013-2014 років до роботи в комунальному закладі приступили 12 молодих спеціалістів, в тому числі 5 лікарів та 7 випускників Миколаївського базового медичного коледжу.

Молоді спеціалісти, які потребували  житло, забезпечені, а саме:

- завідувач ФАПу у с. Тернувате забезпечена однокімнатною квартирою в сел. Ольшанське;

- завідувач амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с. Радсад (квартира з усіма зручностями у с. Новобогданівка);

- завідувач ФАПу с. Кірове – кімната поруч з ФАПом з безкоштовним опаленням, світлом, водопостачанням та водовідведенням;

- завідувач амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с. Комсомольське - облаштована кімната в гуртожитку для тимчасового проживання;

- для завідувачів ФАПів с. Радгоспне, с. Іванівка, с. Червоноармійське Нечаянської сільської ради та с. Шурине Безводненської сільської ради при працевлаштуванні молодих спеціалістів будуть надані безкоштовні кімнати з пільговою оплатою комунальних послуг за рахунок відповідних сільських рад.

У 2014 році видано 8 направлень до навчання у медичних навчальних закладах І-ІVрівнів акредитації.

Однією з небагатьох можливостей розв’язання кадрової проблеми є цільове направлення на навчання до вищих та середніх медичних навчальних закладів жителів сільської місцевості. У минулому році у зв’язку з відсутністю коштів трьохсторонні угоди не укладалися.

 

Туберкульоз

Ці хвороби прийнято вважати соціальними. З метою поліпшення організації надання фтизіатричної допомоги населенню району та за ініціативою профільної  постійної комісії районної ради, рішенням районної ради у 2013 році було затверджено районну Цільову соціальну  програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки.

У 2014 році за допомогою пересувного флюорографа, проведено флюорографичное обстеження жителів району за місцем проживання.

Завдяки злагодженій роботі Центральної районної лікарні, комунального закладу «Миколаївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», селищного, сільських голів, з місцевих бюджетів та за рахунок спонсорської допомоги виділяються кошти на придбання туберкуліну, забезпечення паливом та ФГ-плівкою пересувного флюорографа.

 

Соціальний захист населення

Постійна комісія тісно співпрацює з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації. Постійно запрошує на свої засідання представників вищезазначеного Управління, що дає можливість приймати виважені рішення щодо соціального захисту населення району, це і створення умов для безперешкодного  доступу інвалідів та людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної та громадської інфраструктури, і своєчасне нарахування та виплата пенсій, субсидій усіх видів державної допомоги ветеранам війни та праці, інвалідам, людям похилого віку, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям та інше.  

Протягом 2014 року на розгляд постійної комісії 4 рази виносилось питання щодо необхідності внесення змін до районної Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота»  на період до 2015 року, затвердженої рішенням районної ради від 18 березня 2011 року № 3.

За результатами наданих рекомендацій, на ХХХІІ сесії районної ради внесено зміни до вищезазначеної програми в частині підтримки учасників антитерористичної операції та їх родин, а саме: 

- звільнення учасників антитерористичної операції та їх родин від плати за послуги з утримання житлових будинків, спорту та прибудинкових територій (квартирної плати), в межах загальної площі, на період їх участі в АТО, за рахунок коштів селищного та сільських бюджетів (внесено відповідні зміни в місцеві програми);

- виплати одноразової грошової допомоги на дітей загиблих військовослужбовців з районного бюджету.

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації, станом на 01 січня 2015 року нараховано та профінансовано кошти в сумі 1322.52 грн. для компенсації плати за послуги з утримання житлових будинків, спорту та прибудинкових територій для 7 учасників АТО та їх родин. Крім того, в грудні 2014 року виплачено грошову допомогу 2 дітям загиблих військовослужбовців  на загальну суму 10000,00 грн.

 

Охорона довкілля, екологія

Особлива увага депутатів профільної постійної комісії приділена контролю за виконанням рішення районної ради від18 квітня  2008 року № 12 «Про ситуацію, яка склалася навколо міського полігону накопичення твердих побутових відходів». 

У 2014 році вищезазначене питання розглядалось 2 рази на сесіях районної ради, а також на спільному виїзному засіданні постійних комісій з питань охорони здоров’я, соціального захисту та екології; економічного розвитку, підприємництва, власності та ЖКГ на міський полігон.

Даному виїзду передувала довга переписка з Департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

За підсумками спільного виїзного засідання постійних комісій  районної ради було прийнято рішення щодо винесення на розгляд чергової сесії районної ради питання «Про хід виконання рішення районної ради від18 квітня 2008 року № 12 «Про ситуацію, яка склалася навколо міського полігону накопичення твердих побутових відходів», із обов’язковим запрошенням представників Миколаївської міської ради та Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

Депутати районної ради занепокоєні ситуацією, що склалася. Незважаючи на неодноразові звернення,  Миколаївська міська рада не виконує свої зобов’язання.

 

Питань, які виникають, дуже багато, їх необхідно вирішувати.

Основними завданнями та напрямками роботи постійної комісії залишаються:

-  контроль за виконанням районних  Програм та рішень;

-здійснення контролю за підвищенням рівня якості та забезпечення доступності медичної допомоги населенню;

-  пропаганда здорового способу життя;

- поліпшення професійної підготовки, підбору та використання медичних кадрів;

- розвиток та удосконалення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів тощо.

 

Постійна комісія  працювала у складі 5 депутатів, на сьогодні, до складу комісії входить 4 депутата. Їхній стаж депутатської  та професійної діяльності надає можливість приймати виважені рішення по питанням, які є профільними у комісії.

Хочеться відмітити усіх членів комісії, Бродецького Олексія Олексійовича, Васильченко Ніну Федорівну, Чарушникова Андрія Володимировича, Садрідінова Рустамджана Шамсідіновича, які незважаючи на зайнятість за основним місцем роботи, активно працюють у комісії. Середня явка депутатів на кожне засідання комісії складала 5 чоловік (100%).

Крім того, члени комісії приймають участь в інших робочих групах для вирішення багатьох важливих питань у соціально-економічній сфері, а також у різноманітних заходах, які проводяться у районі. Робота комісії продовжується по всім її профільним питанням  й  на сьогоднішній день.

 

 

Дякую за увагу!

 

 

Голова постійної комісії районної

ради з  питань охорони здоров’я,  

соціального захисту та екології                                                             П.В. Баранов