1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Пятница Мар 22

ЗВІТ голови постійної комісії районної ради з питань культури, освіти, молоді та спорту

PDF Печать E-mail

Автор: Admin

Звіт голови постійної комісії районної ради з питань

культури, освіти, молоді та спорту

 

Шановні депутати та запрошені!

 

Постійна комісія районної ради з питань культури, освіти, молоді та спорту (далі – постійна комісія) працює відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи районної ради, Положення про постійні комісії районної ради, затвердженого плану роботи районної ради і спрямована на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку району та цільових програм.

За звітний період відбулося 14 засідань, з них 1– спільне з постійною комісією районної ради з питань бюджету та фінансів, на яких було розглянуто понад 200 питань.

Особлива увага приділяється роботі з молоддю, підтримці сімей, розвитку сімейних форм виховання, розвитку закладів культури, загальноосвітніх навчальних закладів, розвитку фізичної культури і спорту тощо.

За ініціативою депутатів профільної постійної комісії районної ради на засідання постійної комісії виносилось питання організації  роботи  щодо  профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління та  популяризації здорового способу життя   серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району.

За підсумками засідання, депутати акцентували увагу на необхідності участі громадськості у вирішенні проблем, які можна спостерігати у молодіжному середовищі. Також, було рекомендовано запросити на сесію районної ради прокурора Миколаївського району з інформацією щодо стану законності, заходів з її зміцнення та результатів діяльності на території району.

 

У планах комісії завжди передбачаються питання контролю за виконанням раніше прийнятих рішень районної  ради.

На контролі постійної комісії знаходиться 12 рішень районної ради, у тому числі 10 районних програм, серед них:

- Програма розвитку туризму в Миколаївському районі;

- Цільова соціальна програма розвитку освіти;

- Програма розвитку фізичної культури і спорту;

- Програма відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївського району;

- районна Програма «Молодь Миколаївщини»;

- програма розвитку культури в Миколаївському районі;

- Комплексна програма захисту прав дітей Миколаївського району «Дитинство»;

- Соціальна комплексна програма  підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

- Програма військово-патріотичного виховання населення у Миколаївському районі;

- Програма підтримки та розвитку науково-просвітницької діяльності громадських організацій у Миколаївському районі.

 

Комісія на своїх засіданнях предметно і ґрунтовно розглядала ряд найважливіших питань, зупинюсь на деяких з них:

 

 

- оптимізація мережізагальноосвітніх закладів та профільного навчання.

На початок 2014-2015 навчального року мережа навчальних закладів району приведена у відповідність до освітніх потреб району. Район має розгалужену освітню систему: 22 дошкільних навчальних заклади, з них - 20 працюючих, 24 загальноосвітніх навчальних заклади,  2 позашкільних навчальних заклади (БТУ, ДЮСШ).

 

   - охоплення дітей району дошкільною освітою.

У 52 населених пунктах Миколаївського району проживає 2223 дітей дошкільного віку.

Від 0 до 6 – 2223 дітей

Від 1 до 6  - 1830; в ДНЗ – 1386 дітей – 76 %

Від 1 до 3 – 839;   в ДНЗ – 401-  48%

Від 3 до 6 – 991; в ДНЗ – 985 – 99,3 %

Всього в районі стоїть на обліку 22 дошкільних навчальних заклади. З них працюють 20, 2 дитячих садки знаходяться на капітальному ремонті. Дошкільним вихованням охоплено в дитячих садках 1386 дітей, що становить 76 % від кількості дошкільнят від одного року. Для покращення охоплення дітей дошкільною освітою  на базі 10 дитячих садків (Веснянський, Ольшанський, Кіровський, Криничанський, Кривобалківський, Сливинський, Зеленоярський, Комсомольський, Радсадівський, Степівський)  відкрилися адаптаційні групи короткочасного перебування дітей раннього віку, у 18 ДНЗ групи короткочасного перебування дітей у спеціально обладнаному кабінеті з вільним режимом  перебування, при школах відкриті групи короткотривалого перебування дітей старшого дошкільного віку, при дитячих садках працюють консультативні пункти для батьків, 30 дітей охоплені соціальним патронатом, на сайті методкабінету створена сторінка для батьків, діти яких не відвідують дошкільні заклади.

 

- організації харчування учнів у школах та дошкільних навчальних закладах.

Забезпечуються умови для зміцнення і збереження здоров’я школярів. Безоплатним харчуванням охоплено 1501 учень із них 1127 учнів 1-4 класів та 374 учні 5-11 класів. Оплата за харчування здійснюється за рахунок батьків (37%) та коштів селищної, сільських рад (63%) і становить 16 грн. 48 коп.

 

організації  відпочинку та оздоровлення дітей у літній період.

Особлива увага приділяється питанням оздоровлення дітей, в тому числі дітей пільгових категорій. Неодноразово члени постійної комісії виїжджали на територію селищної, сільських рад з метою ознайомлення із роботою літніх пришкільних таборів, організацією харчування тощо.

У період з 01 по 19 червня 2014 року в 23 пришкільних таборах з денним перебуванням відпочило 1647 учнів, що становить 74%, з них 535 - діти пільгових категорій.

З 31 травня по 20 червня 2014 року 109 учнів Степівської ЗОШ І-ІІІ ст. оздоровлено в ДОЗ «Світанок» на базі ДП «Племрепродуктор «Степове» оздоровилося 207 дітей, з них 35 дітей пільгових категорій.

У 2014 році,  в рамках Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївського району, на оздоровлення дітей з районного бюджету виділено 98000 грн. Для оздоровлення учнів пільгових категорій було придбано 30 путівок до оздоровчо-спортивного табору «Лісотехнік» в с.Рибаківка.

 

- покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.

В минулому році продовжувалась робота по укріпленню матеріально-технічної бази загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району.

У Ковалівській ЗОШ І-ІІІ ст. завершено поточний ремонт топкової та замінено газовий котел на суму 26,479 тис. грн.

Для Улянівської ЗОШ І-ІІІ ст. придбано та установлено два газові котли на суму 30,320 тис. грн.

У Нечаянській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено поточний ремонт покрівлі актового залу, використано коштів на придбання будівельних матеріалів в сумі 37,901 тис. грн.

Придбано   будівельні   матеріали    (лист оцинкований )    для   поточного ремонту покрівлі Кир’яківської ЗОШ   на суму 30,6 тис. грн.

Поновлено труби  для  каналізаційної  системи   в  Кир’яківській ЗОШ  на суму 2,483 тис. грн.

Замінено електричний  двигун для котельні Кир’яківської ЗОШ   на суму 1,998 тис. грн.

В Новоангдріївській ЗОШ І-ІІ ступенів  встановлений  гідрофор  для подачі води  на суму 0,8 тис. грн.

Виготовлено  проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування шкіл (Червонополянська, Ольшанська, Кіровська, Кривобалківська, Комсомольська, Кир’яківська, Ульянівська) на суму 24,5 тис. грн.

Виділено кошти на придбання фарби для поточного ремонту приміщень навчальних закладів в сумі 59,889 тис. грн.

Всі загальноосвітні навчальні заклади підключені до мережі Інтернет.

Покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів виконується  також із залученням інших не заборонених законодавством джерел фінансування. Лише протягом 10 місяців 2014 року за спонсорські кошти в школах району:

- замінено віконних блоків (Веснянська, Комсомольська, Криничанська, Нечаянська, Новобогданівська, Шостаківська, Петрівська, Петровосолониська)  на суму - 109,020 тис. грн.;

- придбано водонагрівачі та кухонний посуд на харчоблоки загальноосвітніх навчальних закладів на суму 5,908 тис. грн.;

-  закуплено  генератор для котельні Криничанської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 2,5 тис. грн.;

- для подачі води придбано гідрофор  для Новоанріївської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 1,7 тис. грн.;

- придбана радіоелектронна побутова апаратура та побутові прилади електронної техніки   для навчальних закладів на суму  62,762  тис. грн. 

           

 У період 2014 року покращилася матеріально-технічна база дошкільних закладів.

Веснянський ДНЗ – зроблений ремонт приміщень, спортивних майданчиків, навісів на ігрових майданчиках,  замінені 3 вікна, 2 балконних дверей. Придбано 5 столів для дітей старшої групи, 20 стільчиків, 9 ліжок, 3 осередки для сюжетно-рольових ігор, газонокосилку.

Зеленоярський ДНЗ – придбано бойлер для кухні, електром’ясорубку, 4 шестигранні столи, 2 кварцові лампи, 4 осередки дорожнього руху, в спортивний зал - 7 осередків здоров’я, 8 м’ячів, 4 осередки для сюжетно-рольових ігор, введено додаткову годину варіативної складової – хореографію.

Зеленогайський ДНЗ – дошкільний заклад перейшов у приміщення школи, де зроблений ремонт та пристосовані приміщення для дитячого садка, працівниками дитячого  садка зроблено ігрову площадку. Придбано 10 стільчиків, 1 осередок для сюжетно-рольової гри, іграшки.

Іванівський ДНЗ – придбано електроплиту, пилесмок, м’який інвентар, 24 стільчики, коврове покриття для групової кімнати, 4 осередки для сюжетно-рольових ігор, жалюзі для спальні та групової кімнати.

Кир’яківський ДНЗ – зроблена заміна лінолеуму у приміщеннях всього садочка, придбано фільтр для води, методичну стіну в методичний кабінет, меблі: ліжка, шафи для одягу, лавки, занавісі для вікон.

Ковалівський ДНЗ – вставлені 4 вікна,  зроблений ремонт в групі, придбані два електронагрівачі, телевізор, 10 стільчиків, 2 осередки для сюжетно-рольових ігор.

Комсомольський ДНЗ – зроблений ремонт 2 групи, придбано електроплиту, електролюстри, килимове покриття та килим, 8 ліжок, 10 стільчиків, 2 осередки для сюжетно-рольових ігор.

Криничанський ДНЗ - зроблений капітальний ремонт харчоблоку, придбана електроплита, бойлер в групове приміщення, електронасос для котельні, зроблена заміна 8 вікон, 1 дверей, ноутбук, комплект м’якого інвентарю, 20 стільчиків для дітей, 2 осередки для сюжетно-рольових ігор.

Кіровський ДНЗ – встановлено сигналізацію в дошкільному закладі, придбано газонокосилку, меблі для групової кімнати, м’який інвентар, 1 осередок для сюжетно-рольової гри.

Кривобалківський ДНЗ – зроблений ремонт приміщень групової кімнати, спальні, підсобних приміщень, каналізаційної та водопровідної систем, утеплені стіни приміщень. Придбана пральна машинка, пилесмок, 4 осередки для сюжетно-рольових ігор, столи та стільчики для дітей, килим для групової кімнати,м’який інвентар (82 комплекти).

Маловарварівський ДНЗ – зроблений ремонт приміщень, придбано електричну плиту для харчоблоку, посуд, іграшки, ліжечка, штори для вікон, 1 осередок для сюжетно-рольової гри.

Новобогданівський ДНЗ – зроблений ремонт приміщень, навісу для приміщення, опалювальної системи - утеплені надвірні споруди, утеплено приміщення коридору, придбаний насос для системи опалення, телевізор, музичні колонки, ДВД, 6 ліжечок, 2 осередки для сюжетно-рольових ігор. Посаджені 40 дерев та кущів.

Ольшанський ДНЗ – зроблена заміна труб системи водопостачання, зроблено проектно-кошторисну документацію на заміну опалення на альтернативні види опалення. Придбаний холодильник, холодильна камера, фільтр для очистки води, електронагрівач, 20 стільчиків.

Радсадівський ДНЗ – зроблено заміну 10 вікон, придбано 6 ліжок, 20 стільчиків,  1 осередок для сюжетно-рольової гри.

Степівський ДНЗ – для газової котельні придбані та замінені 2 котли, газовий лічильник, зроблено заміну 4 вікон, 3 дверей, посуд, м’який інвентар,  стільчики, 2 осередки для сюжетно-рольової  гри, придбано ноутбук, підключено дитячий садок до системи Інтернет. Зроблено проектно-кошторисну документацію для заміни водопровідної та каналізаційної систем.

Сливинський ДНЗ – закінчений капітальний ремонт приміщення групового блоку, зроблено заміну електромережі, лінолеуму в груповій кімнаті, замінено 4 дверей, проведено пожежну сигналізацію. Придбано  електроплиту, килим для групової кімнати, ліжечка, стільчики, 2 осередки для сюжетно-рольових ігор.

Трихатський ДНЗ – проведено ремонт приміщення групової кімнати, зроблено заміну 2 вхідних дверей, придбано дитячу гірку на ігровий майданчик,  6 ліжечок, 10 стільчиків, 1 осередок для сюжетно-рольової гри, ноутбук.

Улянівський ДНЗ – зроблено заміну системи опалення,  замінено 10 вікон, 2 дверей, 2 вхідних дверей, електроплиту, відремонтована електроплита, придбано 9 ліжечок, 20 стільчиків, 1 осередок для сюжетно - рольової гри, зроблений ремонт приміщень.

Червонополянський  ДНЗ – придбано холодильник, телевізор, ДВД,10 стільчиків, 1 осередок для сюжетно-рольової гри.

Шостаківський ДНЗ – закуплений м‘який інвентар (136 одиниць: матраци, ковдри, постільна білизна,  рушники), 2 килими для спальні та групової кімнати, 5 ігрових осередків для сюжетно-рольових ігор.

 

Культура

Важливими для себе депутати постійної комісії вбачають питання щодо розвитку галузі культури.

Неодноразово, на засіданнях постійної комісії розглядалось питання ходу виконання Програми розвитку культури в районі.  Депутатами районної ради було запропоновано райдержадміністрації розглянути можливість створення алеї Почесних громадян району та розпочати збір відповідних матеріалів.

За ініціативи виконавчого апарату районної ради та депутатського корпусу шостого скликання було розроблено та виготовлено стенд Почесних громадян Миколаївського району.

 

Підводячи підсумки роботи комісії за минулий рік, хочу відзначити, що багато цікавого та корисного робиться у Миколаївському районі, але на жаль залишається ще багато невирішених проблем.

Можу запевнити депутатів, що постійна комісія з питань культури, освіти, молоді та спорту і надалі буде наполегливо сприяти подальшому розвитку фізичної культури, спорту, виконанню заходів щодо організації роботи з молоддю, розвитку культури та системи освіти тощо. Думаю, що спільними зусиллями ми досягнемо тих результатів, яких бажають наші виборці.

 

Члени нашої комісії протягом всього періоду роботи були активними, відповідальними і небайдужими до всього, що відбувається в територіальних громадах району, їх об’єднує відповідальна депутатська діяльність та активна життєва позиція. Хотілося б відзначити членів комісії, депутатів районної ради Погорєлова Андрія Володимировича, Бесчасну Людмилу Андріївну, Буртник Тетяну Мирославівну, Бондаренко Клавдію Яківну. 

Члени постійної комісії також приймають активну участь в інших робочих комісіях, групах для вирішення багатьох важливих питань у соціально-економічній сфері, а також у різноманітних заходах, які проводяться у районі. Робота комісії продовжується по всім її профільним питанням  й  на сьогоднішній день.

 

Дякую за увагу!

 

 

Голова постійної комісії                                                                                      Л.О. Долованюк