1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вторник Сен 22

ЗВІТ голови постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, законності та засобів масової інформації

PDF Печать E-mail

Автор: Admin

ЗВІТ

голови постійної комісії районної ради з питань

депутатської діяльності, законності та засобів масової інформації

 

Шановні депутати та запрошені!

     Постійна комісія районної ради з питаньдепутатської діяльності, законності та засобів масової інформації працює відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи районної ради, Положення про постійні комісії районної ради та затвердженого плану роботи районної ради.

     Засідання комісії проходять конструктивно, робота спрямована на вишукування можливості прийняття громадсько-корисних рішень, а не на протягування політичних амбіцій. Всі проекти рішень ради аналізуються передусім у відповідність з чинним законодавством.

     Діяльність комісії, як ви розумієте, складна і відповідальна, адже через неї проходить  правове забезпечення рішень ради та рекомендації стосовно дотримання законів підприємствами, установами, організаціями району.

     Якщо говорити цифрами, то за звітний період з січня 2014 року по березень 2015 року постійною комісією проведено  15 засідань, з них 8 спільних , на яких було розглянуто 109  питань  порядку денного пленарних засідань районної ради та 9 планових питань.

     Більшість засідань було проведено спільно з іншими постійними комісіями районної ради, зокрема, з комісіями:

-          з питань охорони здоров’я, соціального захисту та екології;

-         з питань культури, освіти, молоді та спорту.

     Це відбувалось у тих випадках, коли проблеми, які вирішувались депутатами, торкались декількох суміжних галузей і такий розгляд, на нашу думку, дав кращий позитивний результат.

     Серед питань, які ми вирішували – це ті, які визначені у планах роботи районної ради та постійної комісії як проблемні і важливі для району.

     У планах комісії завжди передбачаються питання контролю за виконанням раніше прийнятих рішень районної  ради.

     Так, на контролі постійної комісії знаходиться 14 рішень районної ради, із них 7 районні програми:

     - Програма підтримки Миколаївської районної газети «Маяк» на 2011-2015 роки, затверджена рішенням районної ради від 23 липня 2010 року № 14;

     - Комплексна програма профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян в Миколаївському районі на 2012-2015 роки,затверджена рішенням районної ради від 23 грудня 2011 року № 4.

     - Програма розвитку місцевого самоврядування у Миколаївському районі на 2012-2015 роки,затверджена рішенням районної ради від 31 травня 2012 року № 3.

     - Програма збереження архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду на  2014-2019 роки,  затверджена рішенням районної ради від 26 липня 2013 року № 6. 

     - Програма запобігання і протидії корупції  у Миколаївському районі на 2013-2015 роки, затверджена рішенням районної ради від           11 жовтня 2013 року № 3. 

    - Районна цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту Миколаївського району на 2014-2017 роки,затверджена рішенням районної ради від 29 квітня2014 року № 2. 

     - Районна Цільова соціальна Програма забезпечення пожежної безпеки Миколаївського району на 2014-2017 роки,затверджена рішенням районної ради від 4 липня 2014 року № 4. 

 

     Особлива увага діяльності постійної комісії районної ради приділяється організації контролю за виконанням рішень районної ради.

     Як приклад, організація контролю за виконанням плану роботи районної ради.

     Відповідно до плану роботи Миколаївської районної ради на 2014 рік, затвердженого рішенням районної ради від 27 грудня 2013 року           № 8, на пленарні засідання районної ради заплановано розглянути 53 питання (25 питань у І півріччі, та 28 у ІІ півріччі 2014 року). Станом на 1 січня 2015 року розглянуто 51 планове питання, що складає  96 відсотків виконання.

     Станом на 1 січня 2015 року залишились 2 питання на які надійшли подання та проекти рішень від районної державної адміністрації, та які не були розглянуті на пленарних засіданнях районної ради у 2014 році :

1.    Про затвердження районної Програми «Будівництво (придбання) доступного житла на 2014-2017 роки у Миколаївському районі».

2.     Про внесення змін до Програми «Питна вода Миколаївського району на період до 2020 року».

 

     На засіданнях постійної комісії неодноразово розглядались питання про роботу редакції районної газети «Маяк», Трудового архіву Миколаївського району, особливо після його перейменування в Об’єднаний трудовий архів. Крім цього, за ініціативи постійної комісії ці питання неодноразово виносились на засідання президії районної ради. Актуальним залишається питання про утримання Об’єднаного трудового архіву 2015 році, тому постійна комісія виступила з ініціативою включити дане питання до плану роботи Миколаївської районної ради на 2015 рік, та планується розглянути його на сесії районної ради.

 

     Звіти депутатів Миколаївської районної ради

     Відповідно до прийнятих рішень районної ради від 16 січня   2015 року №2 «Про організацію звітів депутатів Миколаївської районної ради  перед виборцями за 2014 рік» та від 30 грудня 2010 року № 16 «Про організацію особистого прийому громадян депутатами Миколаївської районної ради» на адресу депутатів районної ради були направлені листи з нагадуванням щодо виконання даних рішень та надання інформації до постійної комісії районної ради. Попри нагадування, на жаль, не всі депутати надали інформацію щодо проведення звітів про свою роботу перед виборцями та проведення особистого прийому громадян депутатами районної ради у 2014 році.

 

     Станом на 1 березня 2015 року депутати районної ради зареєстрували в районній раді  52 помічника-депутатів.

 

     Члени нашої комісії як і всі депутати районної ради належним чином співпрацюють із тими територіальними громадами, за якими, згідно рішення районної ради, вони закріплені. Наші депутати приймають найактивнішу участь у всіх благодійних та інших акціях, як тих, що ініціювались районною радою, так і інших, в тому числі щодо матеріальної допомоги на ті чи інші благодійні справи.

 

     Депутатські групи та фракції

     За звітний період згідно чинного законодавства на ХХХІІІ пленарному засіданні припинила діяльність депутатська фракції «Партія регіонів» у Миколаївській районній раді Миколаївської області згідно протоколу зборів депутатів. На цієї ж сесії створенадепутатська групи  Миколаївської районної ради Миколаївської області шостого скликання «За мир та стабільність»  у складі 10 депутатів (уповноважений представник Ткачук О.П.).

     На ХХХІV позачергової сесії районної ради створено депутатську групу  Миколаївської районної ради Миколаївської області шостого скликання «Справедливість»  у складі 10 депутатів (уповноважений представник Біжан О.М.)

     Відвідування депутатів

     Постійною комісією значна увага приділяється аналізу дотримання депутатським корпусом районної ради правил депутатської етики і поведінки, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  «Про статус депутатів місцевих рад».

     На засіданні постійної комісії районної ради порушувалось питання щодо відвідування депутатів пленарних засідань районної ради.

     Відповідно до частини 2 статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат зобов’язаний брати участь у роботі ради, засідань постійної комісії та інших її органів, до складу яких він входить. Незважаючи на такий конкретний припис закону, депутати дозволяють собі його порушувати.

     З листопада 2010 року по березень 2015 року відбулося 34 пленарних засідань районної ради, у зв’язку з чим, можна підбити деякі підсумки щодо відвідування пленарних засідань:

     4 депутата не пропустили жодного пленарного засідання: Ткачук О.П.,  Панський С.С., Бесчасна Л.А.,  Васильченко Н.Ф..

     6 депутатів пропустили 1-2 пленарних засідання;

     3 депутата пропустили 3-4 пленарних засідання;

     3 депутата пропустили 5-6 пленарних засідань;

     4 депутата пропустили 7 пленарних засідань;

     3 депутата пропустили 9-10 пленарних засідань;

     3 депутата пропустили 11-13 пленарних засідань;

     5 депутатів пропустили 14-16 пленарних засідань;

     1 депутат пропустив 17 пленарних засідань (Ілларіонова Т.І.);

    1 депутат пропустив 19 пленарних засідань (Віннік Є.О.), який достроково припинив повноваженя депутата районної  радина ХХХІV позачергової сесії районної ради;

     1 депутат  пропустив 25 пленарних засідань (Соловйов А.В. (БЮТ).

 

     Прошу звернути увагу керівників фракцій, депутатських груп на явку фракційних депутатів та провести відповідну роботу.

 

     Слід відмітити, що попри той факт, що всі наші депутати достатньо загружені за основним місцем роботи, а завантаженість депутатськими обов’язками з початку скликання теж була не мала, бо і сесій, засідань постійних комісій, і інших заходів, до яких залучались депутати, було достатньо, у нас не виникало питань щодо підготовки документів, контролю їх виконання тощо. Думаю, що це результат належної співпраці депутатів з виконавчим апаратом районної ради, з відповідними відділами і службами райдержадміністрації та з правоохоронними органами.

     В чому ж вбачаємо перспективи діяльності:

     - у наданні практичної системної правової допомоги селищній, сільським радам;

     - у покращенні діяльності кожного депутата на своєму виборчому окрузі, а саме участь у сесіях місцевих рад на закріплених округах, систематичні звіти про свою роботу перед виборцями;

     - у покращенні контролю за ходом виконання рішень ради покладених на комісію;

     - опрацювання актів ради на відповідність законодавству;

     - у співпраці з іншими постійними комісіями у питаннях спільної компетенції.

     Це бачення напрямків роботи комісії.

     Постійна комісія здійснює свою діяльність на належному рівні, працює злагоджено та професійно. Члени постійної комісії активно виступають на пленарних засіданнях, піднімаючи важливі питання життєдіяльності району. Члени комісії високо досвідчені фахівці своєї справи, приймають активну участьу роботі засідань, тому комісія працює на високому професійному рівні, приймає обґрунтовані та виважені рішення. Хотілося б відзначити членів комісії, депутатів районної ради Данилюка Олександра Анатолійовича, Тетенькіну Тетяну Анатоліївну, Шкапенка Миколу Петровича, Садрідінова Джамшіда Шамсідіновича. 

     Як голова комісії я брав участь в засіданнях президії районної ради.

     Підводячи підсумки роботи комісії, хочу відзначити, що у депутатів нашої комісії є високий потенціал і в неповній мірі реалізовані здібності і можливості. Ми готові брати участь у вирішенні проблемних питань, які відносяться до компетенції комісії.

     Сподіваємось і в подальшому на розуміння і підтримку.

 

Дякую за увагу!

 

Голова постійної комісії                                                             В.В.Дубиневич